KİTAPLARIM

Ana Sayfa Kitaplarım

Yazdığım ve Yazmakta Olduğum Kitaplarım

1998 senesinden bu yana birçok eğitim notu hazırladım, görüşlerimi ve gözlemlerimi kayıt altına aldım. Bu yazılarımın bir kısmını internette çeşitli mecralarda da yayınladım. Özellikle doğa yürüyüşçülüğü ile ilgili birçok yazım yayınlandı. Sonra bir baktım ipin ucu kaçmış, yazılarım rastgele kullanılmaya başlandı. Bunları toparladım ve 2006'da ilk kitabımı yazdım (Doğada Yapılan Yürüyüşler Trekking & Hiking) Bu kitabımın basılması da ancak 2010 yılında nasip oldu.

Doğada Yapılan Yürüyüşler Trekking&Hiking isimli kitabım basıldıktan sonra çok kısa bir sürede birçok kitaba, bir çok valiliğin, belediyenin turizm master planlarına, birkaç bitirme tezine ve birçok internet sitesine (klüp, dernek, bilgi kaynağı v.b.) ciddi oranda kaynak oldu. Bundan da mutluyum tabiki. İlk baskısı tükendiği için 2020'de genişletilmiş ikinci baskıyı çıkartmayı hedefliyorum.

Doğada Yapılan Yürüyüşler Trekking & Hiking benim ilk kitabım değil, bunca sene içerisinde tembelce yazdığım ve tembellikten üzerine düşmeyip, hala basılmayı bekleyen 4 kitabım daha var. Yine nasip olursa önümüzdeki iki sene içerisinde bu kitaplarımı da bastırıp, yayınlatacağım.


DOĞADA YAPILAN YÜRÜYÜŞLER TREKKING & HIKING
Yazım: 2006 / Basım: 2010

Trekking özellikle, doğanın yakından görülerek, detaylı incelenerek, sürekli güç sarf edilerek, irade gösterilerek yapılan bir yürüyüş ve keşif aracı olduğu için, motorlu araçlarla yapılan doğa turlarına göre daha üstündür. En önemli özelliği de kişinin iradesini ve dayanıklılığını kuvvetlendirmesidir. Doğada yapılan yürüyüyüşler, sağlıklı olan herkese hitap eden bir yaşam şeklidir. Şehrin verdiği sıkıntıdan, yıpratıcılığından uzaklaşmak için önce temiz havaya, sonra da sessizliğe ve gizeme ihtiyacımız vardır. Bunu da insan yapısı ortamdan uzaklaşarak, doğaya giderek sağlayabiliriz. Bu kitapda doğayı tanımaya başlamanın ilk ve kalıcı adımları olan yürüyüş sporunun özelliklerini, ruhunu ve inceliklerini göreceksiniz.

Kitaplarım


Doğada Yapılan Yürüyüşler
Trekking & Hiking

Image
İlk baskıyı edinmek için..

Satış Linki